wniosek kredytowy

Wniosek o kredyt gotówkowy przez internet – co warto wiedzieć?

Obecnie w wielu bankach możemy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy przez internet. To spore ułatwienie, ponieważ nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazd do stacjonarnej placówki banku, która może być oddalona nawet o wiele kilometrów od naszego miejsca zamieszkania.

Banki wychodzą w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy obecnie wiele spraw załatwiają online, korzystając z narzędzi komunikacji na odległość, a więc np. laptopa lub smartfona z połączeniem do internetu.

Co wziąć pod uwagę przy kredycie przez internet?

Biorąc kredyt przez internet na konto, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim musimy oszacować naszą zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty kredytu w terminie. Choć kalkuluje ją bank, to także we własnym zakresie musimy dokładnie przeanalizować nasze przychody i zobowiązania. Dzięki temu będziemy w stanie policzyć, jak rata kredytu wpłynie na nasz miesięczny budżet. Bardzo ważne, szczególnie przy większych kwotach, jest ubezpieczenie kredytu. Jest ono zabezpieczeniem, w razie braku możliwości spłaty kredytu w terminie. Gdy wiemy już, jaka kwota kredytu i okres spłaty nas interesują, powinniśmy porównać oferty kredytów gotówkowych w różnych bankach. Pomocne w tej kwestii są porównywarki kredytów online. Korzystając z nich, w ciągu kilku sekund możemy znaleźć kredyt o interesujących nas parametrach, na jak najlepszych warunkach. Rankingi kredytów online są modyfikowane niemal każdego dnia, na podstawie danych uzyskiwanych od kredytobiorców, obserwatorów rynku, jak i samych pracowników banków.

Kredyt przez internet a bezpieczeństwo

Często poruszaną kwestią, jeśli chodzi o kredyt przez internet, jest bezpieczeństwo. Choć uzyskanie kredytu gotówkowego online jest dość łatwe, to musimy w tej kwestii zachować czujność, by nie narazić się na atak cyberprzestępców. Starając się o kredyt online, musimy zatem się upewnić, czy w naszym komputerze nie jest zainstalowane złośliwe oprogramowanie. Możemy to zrobić, instalując na naszym sprzęcie oprogramowanie antywirusowe. Bardzo istotne jest także to, abyśmy regularnie aktualizowali przeglądarkę i aplikację bankową, ograniczyli dostęp do skrzynki e-mail przez wylogowywanie się i stosowali trudne hasła do logowania się do banku (długie i zawierające jak największą liczbę dużych i małych liter oraz innych znaków). W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa powinniśmy skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem banku.

Kredyt przez internet – jak dostać?

Kredyt przez Internet na konto otrzymamy, składając odpowiedni wniosek. Wystarczy, że poświęcimy na niego kilka minut. W pytaniach kierowanych przez bank poruszane są kwestie naszych danych personalnych, dochodów, jak i liczby osób w naszym gospodarstwie domowym. Przed wypełnieniem takiego wniosku powinniśmy przygotować:

– dowód osobisty lub inny dokument, który potwierdza naszą tożsamość,

– zaświadczenie o dochodach (np. z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych czy też prowadzenia działalności gospodarczej).

Rozpatrywanie wniosku o kredyt przez internet obecnie nie powinno zająć dużo czasu. Jeśli wszystkie części wniosku kredytowego wypełnimy prawidłowo, pozytywną decyzję kredytową, jak i dodatkowe środki otrzymamy w ciągu 24 godzin już tego samego dnia roboczego. Takie możliwości oferuje m.in. Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Decydując się na dostępny w ofercie banku Kredyt bez wychodzenia z domu, możemy wybrać dodatkowo stałe raty nawet do 5 lat. Pozwoli to na skuteczną ochronę przed rosnącymi stopami procentowymi. Dzięki temu nie będziemy musieli modyfikować naszego miesięcznego budżetu o wzrost raty kredytowej.

Źródło:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1

https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jak-wypelnic-wniosek-o-kredyt/

Leave a Comment