Windows 10 i 11

Windows 10 i 11 – spersonalizowane systemy operacyjne od Microsoft

System operacyjny to kluczowe oprogramowanie na komputerach prywatnych i firmowych. Jego instalacja na urządzeniu jest konieczna, bowiem wówczas użytkownik korzystać może z wszelkich funkcjonalności i możliwości sprzętu.

System operacyjny to kluczowe oprogramowanie na komputerach prywatnych i firmowych. Jego instalacja na urządzeniu jest konieczna, bowiem wówczas użytkownik korzystać może z wszelkich funkcjonalności i możliwości sprzętu. Wiodącym producentem systemu operacyjnego jest gigant technologiczny Microsoft. Firma oferuje nam każdą wersje oprogramowania, w tym Windows 10 i 11.

System operacyjny dla klienta indywidualnego i biznesowego

Ze względu na swój uniwersalny charakter, komputer stał się sprzętem, który obecnie znajduje się w każdym domu oraz firmie. Współczesne możliwości pozwalają wzbogacać urządzenie w coraz to nowe, innowacyjne rozwiązania. Komputer znacznie zwiększa wydajność wykonywanych czynności, dodatkowo większość z nich nie byłaby możliwa do zrealizowania bez użycia tego typu urządzenia.

Zdecydowanie najpopularniejszą firmą odpowiedzialną za tworzenie systemów operacyjnych jest producent Microsoft. Każda, kolejna wersja oprogramowania zawiera ulepszenia, które pozwalają użytkownikowi korzystać z komputera w sposób zdecydowanie bardziej spersonalizowany.

Nowe funkcjonalności Windows 10

Windows 10 to niezawodny system operacyjny, wprowadzony na rynek w 2015 roku. Dbałość o najmniejszy szczegół sprawia, że oprogramowanie doskonale radzi sobie na każdego rodzaju urządzeniu. Najbardziej osobisty system zawiera wirtualne pulpity, ujednolicony interfejs oraz przypięte aplikacje. Korzystanie z funkcji ekranu dotykowego jeszcze nigdy nie było tak łatwe. W porównaniu do wersji nieco starszej, Windows 10 wzbogacony został w wiele nowych opcji. Najważniejsze z nich to:

  • funkcja pozwalająca na przesuwanie palcem elementów po ekranie wraz z możliwością ich powiększania,
  • ukrycie paska zaklęć oraz menu Start dla osób, które nie wymagają wyświetlania się funkcji tego typu przez cały czas,
  • łatwiejsze przełączanie się pomiędzy trybem pulpitu a tabletu.

Windows 11 – najnowsza wersja oprogramowania od Microsoft

Nowszą wersją systemu operacyjnego od Microsoft jest Windows 11 – oprogramowanie, którego premiera nastąpiła pod koniec 2021 roku. Głównym zamierzeniem systemu było zapewnienie użytkownikowi bardziej spersonalizowanych doświadczeń – np. wprowadzenie ułatwienia zakupu produktów w sklepie Microsoft Store bądź umożliwienie nawiązania kontaktu z wieloma osobami, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują (Microsoft Teams).

Oczywiście w oprogramowanie zaopatrzyć się należy w legalnym źródle – np. Teamnet software. Renomowani sprzedawcy oferują klucze aktywacyjne i licencje, które dostarczane są do użytkownika w formie cyfrowej.

Leave a Comment