wycieraczka aluminiowa

Systemowe wycieraczki – jak działają i dlaczego warto w nie zainwestować?

Wycieraczka znajdująca się przed drzwiami wejściowymi stanowi istotny element wyposażenia każdego budynku. Pomaga ona zachować czystość na terenie obiektu, a swoje zastosowanie znajduje zarówno w przypadku mieszkań, jak i obiektów publicznych. Każda profesjonalna dla której istotne jest zrobienie dobrego pierwszego wrażenia na swoich klientach, powinna zainwestować w dobrej jakości, funkcjonalne oraz estetyczne wycieraczki z logo, które już od drzwi będą witać wszystkich przybyłych. W niniejszym artykule omówimy cechy charakterystyczne, a także najważniejsze zalety wycieraczek systemowych.

Wycieraczki systemowe – czym są i na czym polega ich działanie?

Montaż wycieraczek systemowych jest jedną z najlepszych metod ochrony podłóg firmowych. Z powodzeniem sprawdzą się one w zakładach pracy, sklepach czy biurach. Są skuteczne w zatrzymywaniu wszelkich zanieczyszczeń jak błoto, piasek czy śnieg. Wycieraczki systemowe są to maty składające się z kilku elementów. W konstrukcji tego rodzaju elementu wyróżniamy profile aluminiowe, nierdzewne linki stalowe, a także gumowe tulejki dystansowe. Zastosowanie tych elementów pozwala na indywidualne dopasowanie systemu wycieraczek do każdej przestrzeni. W porównaniu do tradycyjnych wycieraczek, systemowe montowane są do podłoża dzięki czemu nie podwijają się ani też nie przesuwają. Tego typu wycieraczki przemysłowe skutecznie eliminują problem śliskiej oraz mokrej podłogi przy wejściu do budynku, dzięki czemu pozwalają dbać o bezpieczeństwo klientów oraz pracowników firmy. 

Rodzaje wycieraczek systemowych

Wycieraczki systemowe dzielimy na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Pierwsze skutecznie chronią przed grubszymi zanieczyszczeniami jak błoto, śnieg czy piach, czy kamyki. Drugie natomiast zatrzymują drobne zanieczyszczenia – piasek i kurz.

Do wypełnienia wycieraczek systemowych stosuje się różnego rodzaju materiału. Każdy wkład spełnia inną funkcję. Pozwala to na optymalne dostosowanie ich do konkretnych potrzeb oraz specyfiki budynku. Z tego względu są polecane jako wycieraczki przemysłowe. Wyróżniamy:

  • wkład szczotkowy – jest on antypoślizgowy, a także zapewnia największą skuteczność zbierania zanieczyszczeń takich jak piach i kurz; idealne do zastosowań zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz,
  • wkład gumowy – niezwykle trwały na uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatur; idealny do zastosowania na zewnątrz, nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu,
  • wkład tekstylny – najlepiej absorbuje wilgoć dzięki temu świetnie osusza obuwie i skutecznie zmniejsza ryzyko poślizgnięcia.

Wycieraczki systemowe – zalety, których nie sposób przeoczyć

Wycieraczki systemowe to perfekcyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko czystość, ale również komfort użytkowania. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji, tego rodzaju wycieraczki odznaczają się wytrzymałością na uszkodzenia, mogące powstać podczas ich użytkowania. Są również odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, dzięki czemu nawet po upływie kilku lat, wycieraczki zachowują swoje pierwotne właściwości. Co więcej, charakteryzują się one zwiększonym poziomem zdolności do pochłaniania wody, dzięki czemu minimalizują ryzyko poślizgnięcia się. Wycieraczki systemowe charakteryzuje uniwersalność, pozwalająca na dowolny dobór materiału wypełniającego, a nawet łączenie różnych materiałów. Warto także zaznaczyć, że wycieraczki systemowe wyróżniają są niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi, dzięki czemu staną się gustownym uzupełnieniem biurowej przestrzeni np. jako wycieraczki z logo firmowym.

Wycieraczki z logo – spersonalizuj swoje wycieraczki!

Wycieraczki systemowe oprócz funkcji użytkowej, mogą spełniać również tę reklamową oraz odznaczać się estetycznym designem. Doskonałym rozwiązaniem są wycieraczki z logo, które pierwszorzędnie sprawdzą się w siedzibach firm czy organizacji, a także biurach. Taki dodatek z pewnością przykuje uwagę przybyłych gości, klientów czy partnerów biznesowych, zapraszając do środka. Tego rodzaju wycieraczki przemysłowe to również doskonale rozwiązanie dla sklepów. Inwestując w wycieraczki opatrzone logo własnej firmy, wybierasz nie tylko użyteczny, ale również efektowny dodatek do wnętrza. Doda on estetyki, idealnie wpisując się w klimat biurowej przestrzeni.

Tak jak wspomnieliśmy, wycieraczki systemowe mogą mieć wszechstronne zastosowanie – czy to w przypadku dużych przedsiębiorstw czy indywidualnych gospodarstw domowych. W każdym przypadku sprawdzą się idealnie jako system utrzymania czystości.

Leave a Comment