iPhone

Syndrom chorującego jabłka. Sprawdź, jak pomóc swoim produktom od Apple!

Niekiedy sprzęt od Apple ulega poważniejszej awarii. Nierzadko towarzyszy temu nieuwaga użytkownika, nieodpowiednie zabezpieczenie lub po prostu – zbieg niesprzyjających okoliczności. Niejednokrotnie sami nie jesteśmy w stanie naprawić sprzętu. W szczególności, gdy w grę wchodzi nie oprogramowanie, a kwestie czysto techniczne. Tym samym – nasze jabłka powinny udać się do doktora, czyli w tym konkretnym przypadku – dobrego serwisu.

Optymalizacja pracy baterii

Wielu użytkowników zmaga się z niewytrzymałą baterią. Ta znacząco potrafi uprzykrzyć korzystanie ze sprzętu. Oczywiście, niektóre produkty ładują się naprawdę szybko, ale nie chodzi przecież o to, by ciągle być uzależnionym od ładowarki. Przed skorzystaniem z pomocy profesjonalistów, można jeszcze spróbować samodzielnie zweryfikować przyczynę problemu. Należy jednak liczyć się z tym, że niezbędna będzie po prostu wymiana baterii (więcej tutaj). I tak też dzieje się najczęściej. W każdym razie można sprawdzić czy któraś z aplikacji działających w tle, nie pochłania zbyt dużo energii względem mocy całego sprzętu. Jeśli takowa jest – wystarczy ją wyłączyć i obserwować efekty. Jeśli akumulator dalej nie działa, tak jak oczekuje tego użytkownik – nie warto się zastanawiać i należy dać wytchnienie całemu sprzętowi. Wymiana tej części znacząco usprawni wydajność i umili użytkowanie. Często to najprostszy i zarazem najlepszy sposób.

Wyświetlacz z problemami

Jeśli ekran w Apple nie prezentuje tego, co powinien, przyczyn może być wiele. Poczynając od oczywistego pęknięcia ekranu spowodowanego upadkiem, przez niewłaściwe oprogramowanie, a na martwych pikselach kończąc. Przede wszystkim warto ustalić przyczynę problemu. Jeśli nie jest oczywista – z pewnością pomoże w tym dobry i sprawdzony serwis Apple (sprawdź tutaj). W zależności od rodzaju usterki mogą być zaproponowane różne rozwiązania. Oczywiście w przypadku uszkodzeń mechanicznych, takich jak pęknięty wyświetlacz, jedynym rozwiązaniem będzie po prostu wymiana szybki (więcej informacji).

Serwis czy naprawa samodzielna?

Przy sprzęcie elektronicznym warto pamiętać o jednym. Niech zajmują się nim profesjonaliści. Samodzielne naprawy nie są polecane. W szczególności użytkownikom, którzy nigdy nie mieli styczności z praktyczną stroną tego zawodu. Oddając sprzęt do renomowanego serwisu dodatkowo zyskujemy pewność, że użyto tam najwyższej jakości części. Często przy samodzielnej naprawie, użytkownicy decydują się na zakup akcesoriów z niepewnych źródeł, przez co przy próbie naprawy – efekt jest zupełnie odwrotny do zamierzonego. Nie warto ryzykować.

Leave a Comment