Pakowanie paczek w e-commerce

Prowadzenie biznesu e-commerce a wysyłka bezpieczna paczek

Sprzedaż przez internet ma się dobrze. Gros klientów docenia komfort dokonywania zakupów bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze, w dowolnym miejscu.

Warto zatem pamiętać, iż na sukces transakcji online i zadowolenie z niej klienta ma wpływ nie tylko sam produkt, czy proces sprzedaży, ale i forma zapakowania przesyłki, która w nienaruszonym stanie powinna trafić do oczekującego na nią odbiorcy. 

Jeśli zatem rozwijasz e-commerce, w którym klienci zamawiają Twoje produkty, z równą uwagą i profesjonalizmem zatroszcz się o każdy etap procesu sprzedaży – od jakości produktu, poprzez standard obsługi, po odpowiednie opakowanie towaru. Podpowiemy Ci, w jakie produkty warto zaopatrzyć magazyn czy przestrzeń do pakowania towarów przed wysyłką oraz jak przygotować cały proces, aby był zoptymalizowany i przebiegał jak najsprawniej i jak najszybciej. 

Niezbędne akcesoria do pakowania 

Zanim przygotujesz się do sprawnego i efektownego pakowania swoich przesyłek, przejrzyj dobrze dostępny w Twoim sklepie asortyment. To pod jego rozmiary musisz dostosować sposoby pakowania, które będziesz stosował oraz gabaryty potrzebnych opakowań. Inne produkty przecież będą wymagały foremnych trwałych pudełek kartonowych w kilku rozmiarach, a inne towary opakujesz w folię strech. Dodatkowo w zależności od tego, co sprzedajesz – zadbaj, aby produkty, które podczas wysyłki mogą ulec uszkodzeniu, zostały odpowiednie zabezpieczone. Do tego niezbędne będzie zaopatrzenie się w różnego rodzaju wypełniacze – np. folię bąbelkową, ekologiczne chipsy, poduszki powietrzne czy pocięty i pognieciony papier pakowy lub bibułę. Właściwe zabezpieczenie produktu, odpowiednie odizolowanie go i stabilizacja w paczce dadzą Ci dużą gwarancję, że paczka dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Finalnie w zestawie akcesoriów niezbędnych do pakowania przesyłek musi się znaleźć spory zapas taśmy pakowej – najlepiej o różnej szerokości oraz trwałości – dostosowanej do wagi przesyłek. W Twojej przestrzeni pakowania nie może zabraknąć również nożyc (najlepiej w kilku rozmiarach), nożyków, dyspenserów do taśm czy sznurków. 

Sprawna linia do pakowania

Nie musisz dysponować pokaźnym magazynem, by zadbać o sprawny proces pakowania przesyłek. Przemyśl dobrze układ przestrzeni i ułożenie, akcesoriów do pakowania, by sięganie po nie nie utrudniało Ci pracy, a ją przyspieszało. Stwórz mini linię produkcyjną, na której w odpowiednim miejscu ustawisz kolejne elementy procesu pakowania. Pudełka kartonowe poukładaj według rozmiarów i najczęściej rotujących produktów. Zaraz obok nich przygotuj miejsce z wypełniaczami. Jeśli często zabezpieczasz towar folią bąbelkową, potnij ją wcześniej na najczęściej używane kawałki, aby usprawnić proces do maksimum. Jeśli do przygotowywania przesyłek używasz folii strech, umieść jej zwoje w łatwo dostępnym miejscu, zabezpiecz belki przed rozwijaniem się lub niesfornym turlaniem w trudno dostępne miejsca. Ostatni moment procesu pakowania to zaklejanie taśmą pakową. Zapewnij sobie kilka jej rodzajów (uwzględniając jej szerokość, poziom trwałości i grubości) i najlepiej każdą z rolek umieść na odpowiednim podajniku. Takie urządzenie ułatwi oklejanie paczki i pozwoli sprawnie skończyć proces pakowania praktycznie jedną ręką. 

Zabezpiecz zawartość

Nie ma nic bardziej frustrującego, kiedy po otwarciu długo wyczekiwanej przesyłki, poprzez błąd lub niedopatrzenie w trakcie pakowania przez sprzedawcę, towar dociera uszkodzony. Zgniecenia, stłuczenia, połamanie towaru to ryzyka, które można zminimalizować możliwie jak najlepszym szczelnym zabezpieczeniem towaru podczas jego pakowania. Przedmioty delikatne, drobne, szklane, kruche owiń folią bąbelkową. Jeśli pakujesz produkty, które w całości nie wypełnią pudełka kartonowego, możliwie jak najbardziej dopełnij go wypełniaczem – w tym celu możesz użyć również wspomnianej folii bąbelkowej lub trocin, papieru, czy chipsów ekologicznych. Nie pozwól, by w zamkniętym pudełku towar swobodnie „latał” po nim. Jeśli pakujesz więcej niż jeden produkt – odizoluj go od pozostałych odpowiednim zabezpieczeniem, aby podczas dostawy, nie otarły się o siebie i nie uszkodziły. 

Folią strech możesz doskonale zabezpieczyć towary o dużych, nieregularnych gabarytach lub kilka produktów ustawionych na sobie. Folia ta świetnie zabezpiecza również przesyłkę przed wilgocią i zapewnia owiniętym nią produktom wysoką stabilność. Aby kurier wiedział, jak bezpiecznie obejść się z Twoją przesyłką, możesz ją dodatkowo oznaczyć – ostrzeżeniami, aby nie rzucać lub wskazówkami, gdzie znajduje się dno paczki. 

Na koniec nie zapomnij o przyklejeniu etykiety adresowej w widocznym i bezpiecznym miejscu tak, aby kurier łatwo ją odnalazł i odczytał, ale również nie zniszczył jej przypadkowo w transporcie. Zgodnie z maksymą „pracuj mądrze, a nie ciężko” odpowiednio przygotowany i przeprowadzony proces pakowania przesyłek da Ci dużą szansę, że zadowolony z zakupu i dostawy klient wróci ponownie. Całą przestrzeń, w której pakujesz oraz niezbędne do pakowania akcesoria przygotuj tak, aby praca była jak najbardziej intuicyjna, sprawna i rutynowa. 

Partner artykułu:

Hurtownia z opakowaniami Mandras
Leave a Comment