system alarmowy

Profesjonalne systemy alarmowe – przegląd rozwiązań

Nowoczesne alarmy to urządzenia, dzięki którym możliwa jest budowa niezawodnych instalacji SSWiN – Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu. W niniejszym artykule znajdziesz przegląd rozwiązań, jakie oferują obecnie profesjonalne systemy alarmowe. Zapraszamy do lektury!

Wysokiej klasy alarmy GSM Ropam oraz Paradox

Jednymi z najczęściej wybieranych przez użytkowników produktów z zakresu SSWiN są wysokiej klasy alarmy GSM Ropam oraz Paradox. Nowatorskie urządzenia Ropam Elektronik to polskie profesjonalne systemy alarmowe z wieloma praktycznymi funkcjami. Umożliwiają natychmiastowe powiadamianie o incydentach za pomocą wiadomości SMS, e-mail, jak również tradycyjnych połączeń telefonicznych. Mogą być montowane w miejscach oddalonych od infrastruktury telekomunikacyjnej, dzięki obsłudze komunikacji przy pomocy telefonii komórkowej GSM.

Wartymi wyróżnienia są również systemy alarmowe Paradox. Kanadyjska marka jest dostawcą nowoczesnych alarmów z możliwością rozbudowy. Produkty posiadają szereg rozwiązań, które powiadamiają użytkowników o naruszeniu strefy bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym. Pojedyncza centrala może obsłużyć do 32 linii alarmowych. Moduły mogą być zintegrowane z istniejącymi systemami kontroli dostępu oraz automatyką budynkową. Intuicyjne oprogramowanie pozwalana szybkie skonfigurowanie sprzętu przez wykwalifikowanego instalatora.

Niezawodne systemy alarmowe marki Satel

Dostępne w asortymencie wielu sklepów internetowych niezawodne systemy alarmowe marki Satel na stałe wpisały się w krajobraz profesjonalnych instalacji alarmu dla domów i firm. Polski producent dostarcza urządzenia spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa EN 50131. Produkowane przez Satel płyty główne do central alarmowych pozwalają na obsługę nawet 256 wejść oraz wyjść. Sprzęt może współpracować z modułami komunikacyjnymi GSM, kontrolerami ABAX, a także klawiaturami strefowymi, interfejsami RS-232 i wysokiej klasy manipulatorami LCD.

Nowoczesna instalacja alarmowa Satel jest łatwa obsłudze, dzięki zaawansowanym, a zarazem intuicyjnym rozwiązaniom informatycznym. Oprogramowanie do zarządzania GUARDX umożliwia kontrolę infrastruktury oraz nadawaniem uprawnień użytkownikom w ramach kontroli dostępu do budynku. W ofercie producenta można znaleźć produkty Satel Micra. Bezprzewodowe systemy alarmowe są dedykowane do zastosowań w miejscach pozbawionych dostępu do szerokopasmowego internetu oraz sieci elektrycznej 230 V, np. domkach letniskowych.

Jak wybrać dobry system alarmowy?

Mnogość rozwiązań w zakresie alarmów sprawia, że użytkownicy muszą rozważyć szereg kwestii, nim wybiorą odpowiedni produkt. Jak wybrać dobry system alarmowy? Na co zwrócić uwagę?

  • Dostępną na płycie głównej ilość wejść i wyjść przekaźnikowych, a także sposób zasilania.
  • Dostępność modułów komunikacyjnych do połączeń z siecią telefoniczną GSM.
  • Możliwość rozbudowy instalacji alarmowej o klawiatury strefowe i manipulatory LCD.
  • Opcję stosowania dodatkowych ekspanderów wejść oraz wyjść mocowanych na szynę DIN.
  • Dostępne oprogramowanie do zdalnego zarządzania alarmem oraz aplikację mobilną.
  • Spektrum rozwiązań w zakresie powiadomień o incydentach: SMS, e-mail, telefon.
  • Możliwość zastosowania dodatkowych konwerterów magistrali i interfejsów RS-232.

W zależności od miejsca montażu przydatny może okazać się wybór systemu alarmowego wyposażonego w moduły bezprzewodowe. Przykładem są polskie alarmy marki Satel Micra.

Funkcjonalna i bezawaryjna instalacja alarmowa

Skuteczna ochrona mienia oraz osób wymaga stosowania zaawansowanych Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu. Infrastruktura alarmowa powinna gwarantować niezawodną pracę i intuicyjną obsługę z możliwością zarządzania z dowolnego miejsca. Współczesne alarmy realizują te zadania, dzięki bezpośredniemu połączeniu z internetem – przewodowo lub poprzez moduły zdalnej komunikacji GSM. Jeżeli szukasz produktów, dzięki którym Twoja instalacja alarmowa będzie funkcjonalna i bezawaryjna, to sprawdź ofertę sklepu internetowego EC System!

Leave a Comment