Odpowiednie zapakowanie paczki

Pakowanie przesyłki w e-commerce – sprawdź te przydatne akcesoria

Codziennie wysyłamy tysiące przesyłek. Podróżują nierzadko bardzo długo, nim dotrą do swojego adresata. Krążą po świecie nie tylko drogą lądową. Pokonują też duże odległości w powietrzu i na wodzie. Po drodze spotkać je może wiele niespodzianek. Od wstrząsów związanych z transportem, na niezależnych od nikogo warunkach atmosferycznych kończąc. Jak więc zabezpieczyć nasze przesyłki, by ich zawartość nie została uszkodzona? I jakie przydadzą się do tego akcesoria?

Zawartość przesyłki – zastanów się, jakiego zabezpieczenia potrzebujesz

Co ma znaleźć się w przesyłce? Czy są to ważne dokumenty? A może ubrania, których już nie nosisz? Może sprzedajesz rośliny doniczkowe? Każda z tych rzeczy może wymagać innego pakowania i zabezpieczenia. Dlatego w pierwszej kolejności należy zdecydować jakiej wielkości opakowanie jest potrzebne i jaką powinno mieć wytrzymałość.

Niektóre rzeczy wystarczy zapakować w zwykłą kopertę bąbelkową. Można w niej przesyłać niewielkie przedmioty, ale też książki czy ubrania. Dobrze zabezpiecza przed zarysowaniami i wilgocią, jednak sama w sobie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też w wielu sytuacjach lepsze od kopert będą pudełka kartonowe. Szczególnie wtedy, gdy nasza paczka musi pokonać znaczne odległości, a w jej środku ma znaleźć się cos naprawdę delikatnego lub też ciężkiego. Kartony są trwałe, a przy tym lekkie. Nie zwiększą znacznie wagi przesyłki, ale jej zawartość będzie bezpieczniejsza, niż w samej kopercie. Zniosą upadki z niewielkiej wysokości oraz trudy sortowania i sam transport. Można w nie pakować niemal wszystko. Poczynając od małych przedmiotów takich jak biżuteria i kosmetyki, a na dużym sprzęcie AGD oraz meblach kończąc. Na rynku znajdziemy wiele formatów kartonów, które dopasowane będą do naszych potrzeb.

Wypełnienie przesyłek- dodatkowa ochrona zawartości paczki

Pudełka kartonowe, mimo swojej bezsprzecznej przewagi nad kopertami, mają też swoje niedoskonałości. Pakowane w nie przedmioty mogą się w nich swobodnie przemieszczać, jeśli nie użyjesz do nich dodatkowego wypełnienia. Nie jest ono istotne, jeśli wysyłamy ubrania lub tkaniny. Jest za to konieczne przy przesyłkach z kosmetykami, szkłem i sprzętem elektronicznym. Dlatego przy pakowaniu tych przesyłek przyda się folia bąbelkowa. Dzięki niej wysyłane przedmioty nie będą się obijać ani o boki pudełka, ani też o siebie nawzajem. Folia zapewni towarom amortyzację i ochronę przed wstrząsami. Dodatkowo będzie izolować od wilgoci i zewnętrznych temperatur. Ważne, żeby podczas pakowania wypełnić folią każdą wolną przestrzeń wewnątrz kartonu.

Folia bąbelkowa do zabezpieczenia paczki
Folia bąbelkowa do zabezpieczenia paczki

Zabezpieczenie przesyłek od zewnątrz – ostatni etap przed wysłaniem

Niektóre z wysyłanych przedmiotów mogą wymagać dodatkowego zabezpieczenia od zewnątrz. W tym celu doskonale sprawdza się folia stretch. Dzięki niej zabezpieczymy i ustabilizujemy przedmioty na paletach, ale też ochronimy kartonowe pudełka przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak wilgoć czy zadrapania. Dodatkowo da ochronę przed brudem, dzięki czemu przesyłka dotrze do adresata w idealnym stanie. Możemy nią owinąć także przedmioty, które oryginalnie zapakowane są już w wytrzymałe pudełka. Może to być np. obuwie albo sprzęty AGD. Dobrej jakości folia jest niezwykle wytrzymała i rozciągliwa. Dzięki temu można nią zabezpieczyć przedmioty i przesyłki o dowolnych gabarytach. Sprawdzi się również do zabezpieczenia np. buteleczek z kosmetykami przed przypadkowym rozlaniem się w przesyłce. Co bardzo ważne w niektórych przesyłkach, folia stretch ma również właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu możemy jej użyć do uszczelniania przesyłek z żywymi roślinami.

Kiedy przesyłka jest już dobrze zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, pamiętajmy jeszcze o etykietach! Bezpieczna przesyłka to taka, która bezpiecznie dotrze do czekającej na nią osoby. Warto więc zadbać nie tylko o opakowanie, ale też o poprawne zaadresowanie i dodatkowe ostrzeżenia. Samoprzylepne etykiety w łatwy sposób pozwolą się zorientować, czy w przesyłce znajdują się szczególnie delikatne przedmioty i czy nie powinna być składowana w określonym położeniu. Dzięki temu nie musimy się już martwić o to, co będzie się działo z przesyłką, gdy opuści nasze ręce.

One thought on “Pakowanie przesyłki w e-commerce – sprawdź te przydatne akcesoria”
  1. Ja bardzo zwracam uwagę na to, jak zapakowane są paczki z esklepu. Jeśli widzę, że jest spakowane źle i byle jak, to potrafię odmówić.

Leave a Comment