Aplikacja do nauki angielskiego

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego – dla dzieci i dorosłych

Jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki angielskiego? Nie ma w tym reguły – jeśli zatem jesteś rodzicem dziecka w wieku przedszkolnym i chcesz mu zapewnić dobry start – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć naukę od razu. Analogicznie – jeśli jesteś w średnim lub dojrzałym wieku – przy odpowiedniej motywacji i systematyczności z pewnością osiągniesz założony cel językowy. Obecna rzeczywistość ułatwia naukę – nie musisz bowiem uczęszczać na zajęcia w szkole językowej – z powodzeniem możesz wykorzystać możliwości, jakie oferuje internet. Korzystanie z aplikacji do nauki angielskiego jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

Zalety aplikacji na telefon do nauki angielskiego 

Postępująca cyfryzacja ma wpływ na każdą sferę życia, również tę dotyczącą edukacji. Intensywne korzystanie ze smartfonów doprowadziło do upowszechnienia aplikacji do nauki języków. Co przemawia za tą formą? Przede wszystkim – oszczędność czasu i swoboda wyboru. Nie musisz bowiem z góry deklarować, kiedy chcesz uczęszczać na zajęcia. Wskazywanie swojej dyspozycyjności na kilka miesięcy z góry może stanowić pewne ograniczenie swobody, zwłaszcza przy obecnym tempie życia.

Kolejny aspekt dotyczy tego, że korzystanie z aplikacji do nauki angielskiego może odbywać się w każdym miejscu – to umożliwia efektywne korzystanie z luk czasowych w ciągu dnia. Czekasz w kolejce do lekarza, albo chcesz sobie uprzyjemnić czas w podróży? To idealny moment do skorzystania z aplikacji językowej.

Polecane aplikacje na telefon do nauki angielskiego

Rynek oferuje wiele aplikacji do nauki języków obcych, z których możesz korzystać zarówno na systemie iOS, jak i na Androidzie. Niezależnie od posiadanego systemu z powodzeniem znajdziesz rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb lub Twojego dziecka. Oto przegląd najpopularniejszych propozycji!

Duolingo

Adres: https://pl.duolingo.com

Duolingo

To doskonała i darmowa aplikacji do nauki angielskiego, z której możesz korzystać nawet na początkowym etapie nauki. Główne zalety tej apki to intuicyjność oraz atrakcyjna wizualnie forma. Dzięki temu korzystanie z niej jest przyjemne, a także cieszy oko, motywując do dalszej eksploracji możliwości, jakie oferuje Duolingo. Nauka jest podzielona na krótkie sesje, dzięki czemu możesz wykorzystać kilkunastominutowe przerwy w ciągu dnia na naukę. Ćwiczenia z lektorem poprawią Twoją wymowę. Instalacja Duolingo to świetny krok szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem.

Busuu

Adres: https://www.busuu.com/pl

Busuu

Busuu stanowi przykład aplikacji dość intensywnie promowanej w social mediach. Przyczyna tkwi zapewne w ogólnej tendencji opierającej się na intensywnym korzystaniu z social mediów przez nastolatków. Aplikacja stanowi bowiem hybrydę platformy językowej oraz społecznościowej. Jej główny atut dotyczy tego, że dostarcza „żywego” angielskiego, używanego na co dzień podczas rozmów. Kompilacja różnych form, takich jak fiszki, nagrania lektora oraz ćwiczenia z gramatyki zwiększają atrakcyjność aplikacji i poprawiają komfort korzystania z niej. Słusznym krokiem jest używanie jej zwłaszcza przed wyjazdem za granicę.

English Grammar – Learn & Quiz

Adres: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samaysoftware.grammar&hl=en_US&gl=US

English Grammar – Learn & Quiz

To propozycja do nauki dla osób, które są na poziomie średnio- i zaawansowanym. To doskonałe narzędzie do utrwalenia i przećwiczenia gramatyki. Cała aplikacja jest przygotowana po angielsku i cechuje ją łatwa nawigacja. Czytelnie opisane czasy, podstawa gramatyki oraz ćwiczenia z wymowy wraz z bogatym zasobem testów sprawdzających to szansa na interaktywną naukę bez konieczności wizyt w szkole językowej. Dzięki niej zrozumiesz i utrwalisz zagadnienia gramatyczne oraz właściwą konstrukcję zdań.

English Idioms and Phrases (SevenLynx)

Adres: http://sevenlynx.com

Opanowałeś wymowę, podstawowe słownictwo i gramatykę? Świetnie! Teraz nadszedł moment na naukę idiomów angielskich, których znajomość znacząco poprawi poziom fluencji językowej. To także wpłynie na Twój ogólny poziom „obycia” z angielskim – będziesz bowiem brzmieć jak native speakerzy. Znajomość idiomów i związków frazeologicznych jest także punktowana podczas wszelkich egzaminów językowych – jeśli zatem zależy Ci na wyższych notach – ta aplikacja to niezbędny punkt na Twojej liście!

Tweeba

Adres: http://tweeba.pl

Tweeba

Co wyróżnia tę aplikację z szeregu innych przeznaczonych do nauki angielskiego? Przede wszystkim nie wymaga ona dostępu do internetu – jeśli zatem dużo podróżujesz i masz wówczas problem z zasięgiem to dla Ciebie dobra opcja. Tweeba pełni funkcję personalnego tutora oraz podręcznego słownika. Dla zapewnienia efektywnego korzystania z aplikacji masz możliwość oznaczania słówek, które już opanowałeś oraz tych, które wymagają jeszcze doskonalenia. Codzienne powiadomienie o słówku dnia to atrakcyjna forma nauki niejako „przy okazji”. Tweeba dodatkowo umożliwia przeglądanie odmiany czasowników, aby raz na zawsze pomóc Ci w opanowaniu ich.

Małe, ale systematyczne cykle nauki to klucz do sukcesu

Jeśli zależy Ci na efektywnej nauce i skutecznej poprawie Twoich kompetencji językowych musisz pamiętać, że niezależnie od tego, która aplikacja na telefon do nauki angielskiego przypadnie Ci do gustu – podstawowym krokiem do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów jest tu systematyczność. Zdecydowanie lepiej jest poświęcić choćby 15 minut dziennie na kontakt z angielskim niż uczyć się zrywami – np. raz w tygodniu po 1,5 godziny.

Aplikacje zostały dostosowane do potrzeb użytkowników mobilnych – z pewnością możesz zaobserwować, że w ciągu dnia masz chwile bezczynności lub biernego korzystania z telefonu. Scrollowanie portali społecznościowych nie przynosi pozytywnych rezultatów w Twojej znajomości angielskiego – przekuj zatem to w działanie i wygospodaruj codziennie choćby kilka minut na mini-sesje z wybraną przez Ciebie aplikacją do nauki.

Najskuteczniejsza aplikacja językowa

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego to taka, z której będziesz regularnie korzystać! Każdy taki ranking to co prawda próba obiektywnej oceny możliwości programu, jednak to opinia użytkowników stanowi o jej użyteczności. Nie pozostaje Ci zatem nic innego jak instalacja, a następnie przetestowanie funkcjonalności aplikacji. 

Leave a Comment