kolorowe skarpetki do garnituru

Kolorowe skarpetki – ciekawy dodatek do biznesowego stylu

Świat biznesu widział już garnitury spod igły niemal wszystkich czołowych projektantów mody – od Armaniego po szyte ręcznie, luksusowe modele od Brioni. To, co je łączy, to przede wszystkim jakość, precyzyjne wykończenie i… dress code, który bezlitośnie wrzuca wszystkie fasony w odcienie granatu, szarości i czerni. Jednak prawdziwe rekiny biznesu nie tak łatwo dają się przytłoczyć ponurym barwom! Przełamują wszelkie konwenanse i do garnituru coraz częściej wybierają kolorowe skarpetki. Czy to już ekstrawagancja czy ciekawy dodatek do eleganckiej stylizacji?

Czy prezesowi przystoją kolorowe skarpetki do garnituru?

Wydawać by się mogło, że kolorowe skarpetki to propozycja skierowana wyłącznie do młodzieży – nic bardziej mylnego! Teraz sięgają po nie nie tylko nastolatkowie, ale również gwiazdy szklanego ekranu, prelegenci światowych kongresów, a nawet politycy, od których przecież oczekuje się nienagannej prezencji. To dowód na to, że klasyka wcale nie musi być nudna. To, co jeszcze trzy dekady temu uznane byłoby za faux pas, dziś nie stanowi dla nikogo problemu, a wręcz stało się kultowym elementem stylizacji biznesowych. Nie dziwi więc już widok prezesa brylującego na spotkaniach w eleganckich spodniach zaprasowanych w kant, spod których na kostkach wyglądają kolorowe skarpetki w uwielbiane przez szefa buldogi francuskie. 

Pewnym krokiem w kolorowych skarpetkach

Rutyna niszczy kreatywność, a kolorowe skarpetki to proste rozwiązanie przełamujące rutynę. Intensywne barwy doskonale pobudzają do pracy szare komórki, a ciekawe wzory dodatkowo przyciągają wzrok – również partnerów biznesowych. Kolorowe skarpetki do garnituru nie tylko wyzwalają świeże pomysły, ale mogą również stanowić szykowny znak rozpoznawczy podczas wystąpień, spotkań z klientem lub w trakcie negocjacji z kontrahentem. Nawet introwertyczny biznesmen ma szansę wyróżnić się na tle garniturowej monotonii i przekuć to w sukces zawodowy. Kolorowe skarpetki  w zestawieniu z eleganckim strojem, to także świetny pretekst do rozpoczęcia rozmowy rozluźniającej sztywną atmosferę w pracy. Skarpetkami z popcornem warto się pochwalić, jeśli waszym konikiem są kinowe hity filmowe, a zabawne skarpetki z motywem pierogów z pewnością oddadzą uwielbienie do kulinariów, o czym bez przeszkód można wspomnieć podczas firmowych bankietów. Możliwości wyboru motywu są niemal nieograniczone, a im ciekawszy wzór, tym większe szanse na zapisanie się w pamięci niejednego rozmówcy.

Kolorowe skarpetki do garnituru – nie tylko stylowy dodatek, ale i sposób na dobry humor 

Nie ma nic gorszego w biznesie niż nerwy, ale budzik prześladujący o świcie irytującym dzwonkiem, perspektywa walki z czasem, by zrealizować wszystkie zadania z grafiku, a do tego znów przygnębiający widok ciemnego garnituru czekającego na wieszaku,  nie napawają optymizmem na resztę dnia. Można jednak jeszcze odczarować tę wizję codzienności wprowadzając trochę barw w szarą rzeczywistość poranka. Kolorowe skarpetki to doskonały sposób, by rozpocząć kolejny dzień z uśmiechem. Kto zdoła powstrzymać kąciki ust przed uniesieniem, wkładając na stopy kolorowe skarpetki z wesołym motywem flamingów lub neonowe skarpety w fantazyjne wzory geometryczne?

Jak dobrać kolorowe skarpetki do garnituru?

Kolorowe skarpetki to ciekawy dodatek stroju biznesowego, ale, jak we wszystkim, należy zachować umiar również podczas łączenia ich z garniturem. Warto postawić na jeden dominujący motyw kolorystyczny w dodatkach i akcesoriach, który będzie stanowił spójną całość. Można zdecydować się na powtórzenie kolorów ze skarpet np. w poszetce lub krawacie. Z kolei wzorzysta koszula zdecydowanie przyćmi urok kolorowych skarpetek i wprowadzi za dużo chaosu, czego efektem może być wrażenie braku poczucia powagi sytuacji zamiast wizerunku sympatycznego dżentelmena.

One thought on “Kolorowe skarpetki – ciekawy dodatek do biznesowego stylu”
  1. Kiedyś kolorowe skarpetki kojarzyły się tylko i wyłącznie z inną orientacją… teraz na szczęście się to zmieniło.

Leave a Comment