kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe – zastosowanie w biznesie

Rok – okres 12 miesięcy. W ciągu tego czasu może wydarzyć się bardzo dużo przełomowych rzeczy w Twoim życiu oraz biznesie. Patrząc z drugiej strony, przez ten okres nie musi zmienić się nic. Co jest głównym czynnikiem, który determinuje, jaki będzie nadchodzący okres? Tym kluczowym czynnikiem jest działanie! Jednak, aby działać trzeba mieć dobrze zorganizowany czas w ciągu dnia. Dobrze zaplanowane dzisiaj i jutro – sekret sukcesu. Właśnie w tym pomoże kalendarz książkowy! Stanie się on Twoim najlepszym przyjacielem w biznesie. Ułatwi on drogę rozwoju, podejmowanie ważnych decyzji oraz zoptymalizuje Twój dzień, aby był w 100% produktywny.

Znaczenie kalendarzy książkowych w Twoim biznesie – dlaczego jest tak ważny?

W momencie, gdy czytamy historie wybitnych przedsiębiorców, którzy odnieśli imponujące wyniki w swojej branży, możemy dopatrzeć się pewnego wspólnego mianownika. Są to kalendarze książkowe. Pozwala on na organizację swojej pracy na najwyższym poziomie. Dodatkowo tak dobrze zoptymalizujesz swój czas, że będziesz mógł łączyć swoje pasje i życie prywatne z zawodowym.

Zastosowania przyjaciół biznesu!

Głównym powodem, dla którego warto jest go posiadać, jest wyznaczenie i zapisanie sobie swoich celów. Masz je cały czas przed sobą, dlatego potrafią one motywować do codziennej prac. Ponadto udowodniono, że jeżeli człowiek wie do czego dąży łatwiej jest mu organizować swoje zajęcia i pokonywać napotkane trudności. Z czasem, kiedy widzisz efekty jeszcze bardziej się napędzasz aby osiągać więcej i więcej.

Uporządkowane życie Twojej firmy! W jednym miejscu masz zapisane dosłownie wszystko na jej temat. Masz dobrze zaplanowane nadchodzące wydarzenia oraz uporządkowane je pod względem ważności. W momencie, kiedy Twoja firma bierze udział w konferencjach, targach, organizuje szkolenia lub planuje wdrożyć kolejne strategie warto jest mieć to wszystko zapisane. W przeciwnym razie może Ci coś bardzo prosto umknąć.

Najważniejsze kontakty w jednym miejscu – w wybranych przez siebie rubrykach możesz trzymać kontakt do najważniejszych klientów. Miejsce wyznaczone dla partnerów biznesowych bardzo ułatwi Ci z nimi kontakt. Dzięki temu również nie będziesz musiał inwestować w drugi telefon. Szybko rozgraniczysz kontakty zawodowe od prywatnych.

Przykład dla innych osób! Kalendarz książkowy A5 jest idealnym przykładem do duplikacji przez Twoich pracowników. W chwili, kiedy zauważą jak wiele one daje sami będą chcieli go posiadać. Warto jednak samemu o to zadbać, w momencie, kiedy grupa ludzi będzie miała jasno określony cel i dobrze zaplanowany czas – jego osiągnięcie będzie tylko kwestią czasu. Tak duże efekty może dać tak mała rzecz, jak kalendarz książkowy B5 lub A5!

Jak wybrać odpowiedni kalendarz książkowy dla siebie?

Pomoże w tym sekwencja kilku pytań:
1. Na czym w kalendarzu zależy mi najbardziej?
2. Z czym mam największy problem podczas planowania?
3. Co chciałbym usprawnić w organizacji swojego czasu oraz moich pracowników?

Te trzy pytania potrafią nakierować Cię, na jakie funkcje kalendarza zwrócić uwagę podczas jego wyboru. Będziesz wiedział, czy potrzebujesz więcej miejsca na notatki, czy może ważna będzie dla Ciebie motywująca spersonalizowana okładka.

Wszystko jest zależne od indywidualnych preferencji, dlatego nawet podczas wyboru kalendarzy warto zadać te pytania swoim pracownikom. Każdy jest inny, dlatego warto podejść do tej sprawy w odpowiedni sposób. Jako ludzie stanowicie jeden zespół. Wskazane jest, aby wszystko w nim grało jak najlepiej.

Podsumowując:

Wybór właściwego kalendarza książkowego nie powinno być decyzjom podjętą w pośpiechu. Masz naprawdę wiele możliwości, zaczynając od funkcji kończąc na jego wielkości. Pamiętaj, że od tej decyzji będzie zależeć bardzo wiele. Potraktuj to poważnie, tak samo, jak traktujesz swoich klientów oraz współpracowników. Kultura organizacji pracy jest trudna, jednak nauczenie się jej przyniesie bardzo wymierne efekty w przyszłości. Postaw na rozwój z kalendarzem książkowym!

Leave a Comment