telefonia komórkowa

Jaki pakiet wybrać w przypadku telefonu na kartę?

Posiadanie telefonu na kartę niesie za sobą wiele korzyści. Swoboda, elastyczność, brak zobowiązań i możliwość rozszerzenia limitów o dodatkowe pakiety to tylko niektóre z nich. Niedziwne, że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jaki pakiet wybrać w przypadku telefonu na kartę?

Dodatkowe minuty

Trzydzieści minut miesięcznie to podstawowy wariant, dzięki któremu wykonamy szybkie i konkretne połączenia oraz załatwimy kilka spraw. Warto jednak wziąć pod uwagę bardziej rozszerzone opcje, ponieważ zdarza się, że sporo czasu mija na samo oczekiwanie na infolinii. Cała godzina na rozmowy to dobry wybór, jeżeli chcemy czuć większą swobodę. Osoby, które uwielbiają dłuższe konwersacje, mogą zdecydować się na pakiet stu lub stu dwudziestu minut.

Pakiety transferu danych

Wśród wielu dodatkowych opcji można znaleźć dla siebie optymalną, by pozostać on-line oraz w kontakcie z bliskimi nie przepłacając. Wybierając pakiety internetowe, dobrze skorzystać z oferty wirtualnych operatorów, na przykład marki Virgin Mobile. Można zdecydować się na pakiet siedmiodniowy lub miesięczny. Najczęściej wybierana jest ta druga opcja. Warto pamiętać o tym, aby sprawdzić, ile gigabajtów Internetu wchodzi w skład danego pakietu, a także czy rozmowy są nielimitowane. Dla niektórych spore znaczenie ma także roaming międzynarodowy. W ofercie Virgin Mobile jest wiele korzystnych opcji, z którymi warto się zapoznać.

Rozszerzenie paczki danych

Do korzystania z Internetu w niewielkim zakresie zwykle wystarczy nieduża paczka danych. Umożliwi ona przeglądanie stron internetowych, portali, wysyłanie i sprawdzanie poczty. Z kolei odtwarzanie muzyki i wideo zapewniają pakiety kilku gigabajtów. 10 GB to już konkretna ilość, dzięki której będziemy mogli włączać filmiki lub zagrać. Warto pamiętać, że odtwarzanie materiałów w jakości HD oraz pobieranie plików zużywa więcej danych niż zwykłe przeglądanie stron.

Internet za granicą

Dostęp do sieci przydaje się również podczas zagranicznych wyjazdów. Będą bardziej komfortowe i bezpieczne, kiedy w razie potrzeby będziemy mogli skorzystać z map, wyszukać sprawdzone wypożyczalnie i restauracje oraz wysłać zdjęcia do najbliższych. Z roamingu można korzystać na terenie różnych krajów (w tym także tych należących do Unii Europejskiej), a ilość danych najlepiej wybrać pod kątem długości pobytu. Do wykonywania podstawowych czynności związanych z wyszukiwaniem informacji i przeglądaniem stron przez kilka dni wystarczyć może 500 MB. Jeśli planujemy umilić sobie czas serialem lub filmem, lepiej zdecydować się na większy pakiet. 1 GB Internetu to około godziny streamingu materiału wideo w jakości HD.

Leave a Comment