kredyty frankowe

Jak skutecznie pozbyć się kredytu frankowego?

Od wielu lat spłacasz kredyt frankowy, jednak nieustannie z zainteresowaniem śledzisz losy frankowiczów, którzy zdecydowali się na złożenie pozwu przeciwko bankowi? Takich osób jest coraz więcej – szczególnie teraz, kiedy sądy w większości orzekają na korzyść kredytobiorców. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się kredytu frankowego.

Sądy przychylne kredytobiorcom

Jeśli nie masz pewności, czy złożenie pozwu przeciwko bankowi jest dobrym pomysłem, być może przekonają Cię statystyki. Rok 2021 był absolutnie przełomowy dla osób spłacających kredyty CHF. Już pod koniec II kwartału 2021 roku toczyło się aż 58,1 tys. spraw związanych z kredytami walutowymi. Kluczowa informacja jest jednak taka, że w ponad 90% tych spraw sąd orzekał na korzyść frankowiczów. A jeśli nie, najczęściej wyrok pozytywny dla kredytobiorcy zapadał w drugiej instancji.

Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na złożenie pozwu przeciwko bankowi. Obecnie spłacanie kredytu frankowego nie jest dobrym rozwiązaniem, głównie z uwagi na niekorzystny kurs franka, z powodu którego raty są bardzo wysokie, a kwota do spłaty nie zmniejsza się w takim tempie, w jakim początkowo zakładali kredytobiorcy. Biorąc pod uwagę, że sądy orzekają w sprawach związanych z kredytami walutowymi coraz sprawniej – w niektórych przypadkach wyrok zapada nawet w kilka miesięcy po złożeniu pozwu – zdecydowanie warto rozważyć pozbycie się kredytu frankowego raz na zawsze.

Jak pozbyć się kredytu frankowego? To proste?

Oczywiście odpowiedzią jest złożenie pozwu przeciwko bankowi. Przed jego złożeniem warto skonsultować się z kancelarią, która ma duże doświadczenie w sprawach frankowych. Już po pierwszej analizie może okazać się, że istnieją przesłanki ku temu, aby ubiegać się o unieważnienie lub odfrankowienie kredytu. Wiele zależy tutaj od tego, czy w umowie znajdują się tzw. klauzule abuzywne, czyli niedozwolone. Obecnie to właśnie one często stanowią podstawę do unieważnienia umowy kredytowej.

Osoby, które szukają odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się kredytu frankowego i kto może im w tym pomóc, w pierwszej kolejności powinny skonsultować się z prawnikiem, który ma w tym doświadczenie https://frankowy-kredyt.pl/kancelaria-frankowa-w-krakowie/. W przypadku takich spraw niezwykle istotne jest to, aby pozew był przygotowany prawidłowo, przesłanki do unieważnienia kredytu zostały dobrze opisane, a także to, by wszystkie wymogi formalne zostały dopełnione. Dzięki temu postępowanie może zostać znacząco przyspieszone, dzięki czemu już niebawem kredyt CHF stanie się tylko wspomnieniem.

Warto wiedzieć, że w czasie postępowania można złożyć wniosek o zabezpieczenie roszczeń. Jest on podstawą do tego, aby raty kredytu frankowego nie musiały być spłacane do momentu, aż w danej sprawie zapadnie wyrok. To istotne zabezpieczenie dla kredytobiorców – również na wypadek, gdyby postępowanie miało przedłużyć się o kilka miesięcy.

Podsumowanie

Jak widać, szanse na to, aby pozbyć się kredytu frankowego, są bardzo duże. Wystarczy zdecydować się na złożenie pozwu przeciwko bankowi, najlepiej korzystając z profesjonalnego wsparcia prawnego, a następnie zaczekać na wyrok sądu. Zdecydowanie warto dołączyć do grona kredytobiorców, którzy zdecydowali się na ten krok.

Leave a Comment