Grillowanie z grillem Kamado

Grill ceramiczny Kamado – wędzarnia, grill i piekarnik w jednym

Każdy, szczęśliwy posiadacz domu z ogrodem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrany grill jest niezbędnym elementem wyposażenia. To właśnie dzięki niemu możemy zorganizować przyjęcie w ogrodzie dla rodziny lub najbliższych znajomych, a następnie uraczyć ich smakiem wyśmienitych potraw, zarówno tych, przyrządzany z mięsa jak i z warzyw. Nie da się ukryć, że obecnie możliwości technologiczne sprawiają, że grille mogą być niezwykle funkcjonalne i spełniać również rolę wędzarni i piekarnika. Jeśli więc zależy nam przede wszystkim na niczym nie ograniczonych możliwościach, wówczas grille Kamado, są idealnym rozwiązaniem.

Największe zalety grilli ceramicznych Kamado

Grill ceramiczny Kamado

Grille Kamado nawiązują do japońskiego sposobu gotowania w trybie slow. W praktyce, oznacza to, że potrawy powinny być przygotowywane przez dłuższy czas, co chociażby w przypadku mięs pozwoli na uzyskanie efektu chrupkiej skórki, a także soczystego i delikatnego wnętrza. Do największych zalet grillów Kamado można zaliczyć to, że są one niezawodne i potrafią w perfekcyjny sposób przygotować różnorodne potrawy. Warto zaznaczyć, że łączą one w sobie funkcjonalność nie tylko tradycyjnego grilla, ale także i piekarnika oraz wędzarni. Co więcej opalać je można węglem drzewnym lub postawić na modele zasilane gazem lub prądem. Z pewnością przypadną one do gustu wszystkim miłośnikom slow cooking, gdyż będą oni mogli grillować, piec i wędzić w temperaturze nawet 450 stopni Celsjusza. Chcąc wskazać na kolejną zaletę jaką posiadają grille Kamado należy podkreślić, że nagrzewają się one już w około 15 minut od momentu rozpalenia. Co więcej, dzięki zastosowaniu ceramicznej powłoki w kopule grilla można precyzyjnie kontrolować temperaturę, a także zadba ona o to, by ciepło było równomiernie rozprowadzone po całym wnętrzu. Użytkownicy grillów Kamado wskazują również na ich ogromną ekonomiczność. Zwykle już jedna porcja opału starcza na około 6 do nawet 8 godzin palenia, więc użytkownicy nie muszą martwić się o częste dosypywanie węgla lub podkładanie drewna. Wszechstronność urządzeń Kamado sprawia, że można w nich nie tylko wędzić, piec czy grillować. Grille te sprawdzą się również do wypieków chleba i pizzy, a także ciast. Nie da się ukryć, że grille Kamado dają swoim użytkownikom nieograniczone możliwości w zakresie przygotowywania potraw, a dodatkowo komora ceramiczna sprawia, że każde z dań zachowa swój oryginalny smak i aromat.

Grille Kamado- urządzenia wyposażone w nowoczesne technologie

Grill ceramiczny Kamado

Nie da się ukryć, że grille Kamado bardzo szybko zaskarbiły sobie przychylność użytkowników na całym świecie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są to urządzenia wyposażone w najnowsze innowacje i technologie. Po pierwsze trzeba wskazać na wykonanie otworu wentylacyjnego, czyli tak zwanego Control Tower, który umożliwia skuteczny przepływ powietrza przez komorę grilla i równomierne rozprowadzenie ciepła w jego wnętrzu. Co więcej zastosowanie powłoki ceramicznej, skutecznie zabezpiecza potrawy przed ewentualną zmianą smaku i zabezpiecza użytkowników grilla, gdyż nie nagrzewa się ona z zewnątrz. Nie można zapomnieć o tym, że wnętrze grilla jest wielopoziomowe, co umożliwia przygotowanie wielu, różnych potraw w tym samym czasie. W urządzeniu zostały zastosowane również pneumatyczne zatrzaski, które umożliwiają podniesienie kopuły grilla dosłownie jednym palcem, a także ustawienie jej pod pożądanym kątem. Do obsługi grilla nie trzeba więc używać specjalnej siły, ani precyzyjnie kontrolować temperatury, gdyż urządzenie jest wstanie zadbać o to we własnym zakresie. Miłośnicy slow cooking z pewnością docenią posiadanie takiego sprzętu w swoim ogrodzie.

Grille Komado to urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie zarówno tradycyjny grill, ale także piekarnik i wędzarnie. Wszechstronność ich sprawia, że można wykorzystywać je do przygotowywania różnorodnych rodzajów potraw, przy jednoczesnym zachowaniu ich oryginalnego smaku oraz aromatu. Grille Komado z pewnością będą stanowiły niezwykle praktyczny dodatek do każdego ogrodu.

Leave a Comment