Hulajnoga elektryczna

Bateria zewnętrzna do hulajnogi – sprawdź, jak zwiększyć liczbę przejechanych kilometrów

Hulajnogi elektryczne to coraz częściej wybierany środek transportu. To nic zaskakującego! Uciążliwe korki, które są codziennością w wielu polskich miastach, sprawiają, że zwrotne i szybkie e-hujanogi cieszą się rosnącą popularnością. Jeśli na co dzień dojeżdżasz w różne miejsca na hulajnodze, na pewno potrafisz docenić zalety tego rozwiązania. Zauważyłeś, że zasięg Twojej hulajnogi elektrycznej z czasem wyraźnie spadł albo po prostu potrzebujesz pojazdu o większych możliwościach? Wcale nie musisz myśleć o zakupie nowego sprzętu. Pomocna może być dobrej jakości bateria zewnętrzna do hulajnogi.

Bateria zewnętrzna do hulajnogi elektrycznej. Co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, baterię zewnętrzną podłącza się do podstawowej. Można ją łatwo zamontować po zewnętrznej stronie e-hulajnogi. Bateria dodatkowa pracuje w trakcie jazdy razem z bateria podstawową, co przekłada się na zdecydowanie większy zasięg pojazdu. W praktyce oznacza to, że stosunkowo niedużym kosztem możesz sprawić, że Twoja e-hulajnoga będzie miała zasięg jak sprzęt oferowany po 2-3 razy wyższej cenie. Warto w tym miejscu podkreślić, że dostępne są baterie dodatkowe o różnych wielkościach. Jeśli chcesz mieć pewność, że stawiasz na rozwiązanie cechujące się długą żywotnością i wysoką pojemnością, zachęcamy Cię do wyboru modelu złożonego z ogniw renomowanych producentów np. LG, Samsung, Sony.

Co otrzymasz w zestawie z baterią dodatkową?

Sam montaż baterii dodatkowej nie jest zbyt skomplikowany. Zamawiając baterię w renomowanym sklepie, otrzymasz ją w zestawie z niezbędnymi do montażu elementami. Przykładowo  sklep internetowy z bateriami do hulajnogi elektrycznej CityLion oferuje swoim klientom baterie o różnej pojemności (możliwe jest też wykonanie baterii na zamówienie) wraz z odporną na zachlapanie torbą, potrzebnym okablowaniem, dodatkową zaślepką gumową, uchwytami do umocowania torby, śrubokrętem do montażu, ewentualnymi zmianami oprogramowana oraz szczegółową instrukcją montażu. Sam montaż baterii, jeśli tylko będziesz trzymał się instrukcji, nie powinien zająć Ci więcej niż kwadrans.

Baterie dodatkowe – zalety i wady tego rozwiązania

Jak wszystko, również i bateria zewnętrzna do hulajnogi ma pewne wady. Niestety im większa bateria, tym dłuższy jest czas jej ładowania. Musisz liczyć się również z tym, że Twoja hulajnoga po montażu dodatkowej baterii będzie po prostu cięższa, co możesz odczuć przy przenoszeniu sprzętu. Teraz przejdźmy do zalet:

  • wyższy zasięg hulajnogi – jeśli zależy Ci na pokonywaniu hulajnogą dłuższych dystansów, dodatkowa bateria Ci się przyda. Możliwe jest nawet kilkukrotne zwiększenie zasięgów;
  • bezpieczeństwo – wybierając baterię z markowych ogniw litowo-jonowych, nie masz się czego obawiać. Są one zabezpieczone przed zwarciami i przeładowaniem;
  • wysoki komfort jazdy – po zamontowaniu dodatkowej baterii e-hulajnoga porusza się bez zarzutu, jest stabilna i zwrotna, nie zauważysz problemów ze sterowaniem.

Jakie zasięgi hulajnogi są możliwe?

To pytanie na pewno zadają sobie osoby, które chciałyby usprawnić swoją hulajnogę elektryczną. Jeśli Twój sprzęt działa prawidłowo i nie satysfakcjonuje Cię jedynie jego zasięg, nie musisz inwestować w nowy pojazd. Dobrej jakości bateria zewnętrza do hulajnogi o odpowiedniej wielkości powinna rozwiązać Twój problem.

Zasadniczo możesz zdecydować się na jeden z kilku rozmiarów baterii przeznaczonych do konkretnego modelu hulajnogi. Kupując mniejszą baterię, zwiększysz zasięg hulajnogi o kilkanaście kilometrów. Stawiając na największe z dostępnych baterii, możesz natomiast oczekiwać, że przejedziesz nawet ponad 50 km więcej na jednym ładowaniu. Pamiętaj jednak, że wartości te mają charakter orientacyjny. Rzeczywisty zasięg e-hulajnogi zależy m.in. od Twojej wagi, prędkości, z jaką się poruszać, dynamiki jazdy, a także rodzaju nawierzchni oraz temperatury otoczenia.

Czy dodatkowa bateria do e-hulajnogi do dobra inwestycja? Jak najbardziej! Montaż dodatkowej baterii sprawi, że znacznie zyskasz na zasięgu. Co istotne, możesz wybrać rozwiązanie odpowiadające Twoim indywidualnym potrzebom. Przekonaj się, że na jednym ładowaniu da się przejechać nawet ponad 60 km!

Leave a Comment