Imprezy firmowe

Atrakcje na imprezy firmowe

Zwykłe imprezy firmowe, bez żadnych dodatkowych atrakcji, rzadko są już urządzane. Pracownicy, kontrahenci i klienci oczekują czegoś więcej. A profesjonalne agencje eventowe bez problemu odpowiadają na rosnące potrzeby środowiska w zakresie przygotowania ciekawych i angażujących atrakcji na imprezy firmowe.

Imprezy firmowe – dlaczego warto?

Czy jest sens organizować imprezy firmowe? Mówiąc wprost, czy to się po prostu opłaca? Bo przecież impreza firmowa kosztuje. Zwłaszcza wyjazdowa, dwudniowa, czyli najbardziej popularny model eventu firmowego. Trzeba opłacić dojazd, hotel, sale konferencyjne, catering i dodatkowe atrakcje. To jednak dobra inwestycja. Badania pokazują, że za sukces zespołu nawet w 80% odpowiadają dobre relacje pracownicze! A więc współpraca i prawidłowa komunikacja to kluczowe kwestie. Jak i gdzie najlepiej nawiązywać nić porozumienia między pracownikami oraz między szefem i podwładnymi? Oczywiście na evencie firmowym. Na neutralnym gruncie, z dala od codziennych trosk – zarówno domowych, jak i firmowych, można w spokoju nawiązywać znajomości czy zacieśniać więzi. Firmowe imprezy integracyjne pozwalają zadbać o jakość relacji międzyludzkich. To też znak dla pracowników, że firma o nich dba i docenia ich pracę. A to dobrze wpływa na motywację zespołu i lojalność pracowników.    

Atrakcje na imprezy firmowe – cel eventu

Poszukując idealnej atrakcji na imprezy firmowe musimy się zastanowić, jaki cel nam przyświeca. Czy chodzi nam o uczczenie jakiejś firmowej rocznicy? O wprowadzenie do zespołu nowych członków? A może chodzi nam o poprawę relacji w zespole? Impreza firmowa bywa też okazją do nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi.

A więc wybierzmy atrakcje zależnie od tego, co chcemy osiągnąć. Z pracownikami pójdźmy na trekking albo zabawmy się w napad na bank. Z kolei partnerom biznesowym możemy zaproponować elegancką imprezę w konwencji kasyna albo w stylu lat 20. W ten sposób eventy firmowe staną się idealnym narzędziem do realizacji naszych firmowych celów.

Firma eventowa – profesjonalna pomoc w organizacji imprez firmowych

Przemysł spotkań to szybko rozwijający się sektor gospodarki. Większość firm doskonale zdaje sobie sprawę, że inwestycja w integrację się opłaca. Jako atrakcje na imprezy firmowe zwykle wybierane są gry team buildingowe i wyjazdy integracyjne (62% wskazań). Jeśli chodzi o typ gier team buildingowych, najczęściej wybierane są decyzyjne gry zespołowe, w następnej kolejności różne typy aktywności sportowych, w tym sporty ekstremalne. Jednak także zabawy wymagające kreatywności i artystycznego zacięcia są często realizowane na eventach firmowych.

Jak więc zorganizować imprezę firmową, podczas której w profesjonalny sposób urządzimy turniej sportowy, rafting czy downhill? Albo zabawy w parku linowym, turniej kulinarny czy grę w detektywów? Niecenionym sprzymierzeńcem może okazać się dobra firma eventowa. Agencje z branży MICE nieraz dysponują własnymi centrami eventowymi z zapleczem hotelowym i cateringiem. Mają też do dyspozycji bazę sprawdzonych podwykonawców, którzy pomogą zrealizować każdy, nawet najbardziej nietypowy scenariusz imprezy firmowej. Warto więc skorzystać z usług profesjonalistów.

Jedynie w przypadku bardzo „prostej” imprezy firmowej, bez dodatkowych atrakcji poradzimy sobie sami. Zwykły bal czy ognisko integracyjne wydają się dość łatwe do zorganizowania, jednak już w przypadku imprezy przebieranej czy integracji w plenerze połączonej z poszukiwaniem skarbów przyda się pomoc firmy eventowej.         

Atrakcje na imprezy firmowe – jakie wybrać?

Duże, profesjonalne firmy eventowe oferują nawet ponad 100 różnych atrakcji i scenariuszy na imprezy firmowe. Bardzo różnego typu – aktywności dla miłośników adrenaliny, atrakcje dla aktywnych fizycznie czy lubiących zagadki umysłowe, rozrywki dla kreatywnych. Ale też dla miłośników słodkiego lenistwa czy doskonałych wyrobów rzemieślniczych, choćby nalewek czy dżemów albo piw kraftowych.    

Jak więc zorganizować niezapomnianą imprezę firmową, skoro jest tyle możliwości do wyboru? Kluczem jest rozpoznanie potrzeb i pragnień naszego zespołu. Wybór utrudnia fakt, że przecież  atrakcja na imprezy firmowe dla każdego pracownika może oznaczać coś zupełnie innego. A więc czym przyciągnąć załogę? Trzeba zastanowić się, jakie są możliwości naszego teamu. Czego oczekują pracownicy, jak lubią spędzać wolny czas? Można też po prostu przeprowadzić ankietę. Albo, w przypadku większego zespołu, przygotować dwie bardzo różne aktywności do wyboru. Wtedy atrakcje na imprezy firmowe na pewno będą trafione. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto też pamiętać, że firma eventowa bez problemu doradzi nam, jakie atrakcje na imprezę firmową wybrać. Poza tym zawsze można postawić na klasyki. Czyli na takie aktywności, które sprawią przyjemność całej załodze, a przynajmniej znaczącej większości. Bankiet, integracja przy ognisku czy warsztaty kulinarne nigdy nie wychodzą z mody.

Leave a Comment