aplikacje dla seniorów

Aplikacje na smartfony przydatne seniorom

Kontakt z bliskimi, słuchanie ulubionej muzyki, płatność za zakupy – prawie każdy korzysta ze smartfonów, by ułatwić sobie codzienne życie. Dzięki Internetowi mamy dostęp do wielu udogodnień, gdziekolwiek jesteśmy. Także ludzie w starszym wieku używają nowoczesnej technologii w domu i poza nim. Wciąż powstają nowe aplikacje z funkcjami dla seniorów, dlatego warto im się przyjrzeć bliżej.

Aplikacja dla seniora do tworzenia listy zakupów

Chodzenie po sklepie z listą zakupów zapisaną na papierowej karteczce można uznać za przeżytek. Odkąd pojawiły się smartfony, niemal każdy zauważył wady papierowych notatek. Małe karteczki są niepraktyczne. Przede wszystkim lubią się zgubić wtedy, gdy są najbardziej potrzebne. Skoro powszechnie używa się smartfony, warto wykorzystać je również w celu tworzenia listy zakupów.

Z Internetu można ściągnąć kilka przydatnych do tego celu aplikacji. Niektóre z nich poza tworzeniem listy zakupów oferują informacje o promocjach i zniżkach dla seniorów w popularnych marketach. Trzeba w tym celu włączyć lokalizator w telefonie i sprawdzić, które sklepy w pobliżu mają najlepsze oferty w powiązaniu z listą sprawunków.

Może wkrótce będzie można także sprawdzić, czy ulubiony stragan z warzywami oferuje dzisiaj nowalijki i owoce sezonowe? Niejedna aplikacja dla seniora powstaje dzięki śledzeniu zwyczajów zakupowych, a lokalny rynek z ekologicznymi produktami jest miejscem częstych zakupów, szczególnie wśród starszych ludzi.

Ulubione melodie w telefonie

Faktem jest, że każde pokolenie ma własną muzykę. Zmieniają się wykonawcy, a także style muzyczne. I choć co kilka lat ludzie słuchają innych utworów, z sentymentem wraca się do piosenek, które kojarzą się z miłymi wydarzeniami. Mitem jest stwierdzenie, że muzyki z telefonu słucha tylko młodzież. Wystarczy najprostszy zestaw słuchawkowy, by każdy mógł włączyć sobie podczas podróży pociągiem, czy jazdy tramwajem muzykę do słuchania. Do tego celu służą wygodne i posiadające bogate biblioteki różnych kompozycji aplikacje. Dla seniorów, ludzi w średnim wieku i młodszych odbiorców zawsze znajdzie się coś wartego posłuchania. Niektóre aplikacje oferują muzykę relaksacyjną w 432 Hz i w innych częstotliwościach wpływających korzystnie na samopoczucie. Można także posłuchać podcastów na interesujące tematy lub łatwo przesłać komuś piosenkę, która przypomni wspólnie spędzone chwile.

Znajomi przez Internet

Każdy smartfon jest wyposażony w kamerę do robienia zdjęć i nagrywania materiałów video. Sprzyja to dzieleniu się z bliskimi przeżyciami z wyjazdów, pobytu w interesujących miejscach lub po prostu podtrzymywaniu kontaktu. W relacji przyjacielskiej, czy w rodzinie – wszyscy uwielbiają przesyłać sobie zdjęcia dzieci, urocze fotki kotków i relacjonować wydarzenia z życia wzięte. Można śmiało powiedzieć, że większość znajomości toczy się w realnym życiu, jak i w Internecie. Jak wybrać najbardziej uniwersalną aplikację do komunikowania się dla seniora? Sprawdź przewodnik po 10 aplikacjach przyjaznych dla ludzi w każdym wieku – aplikacje dla seniorów na mobileclick.pl

Leave a Comment