konto firmowe allegro

Allegro: konto firmowe – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Allegro to najpopularniejsze miejsce do zakupów online w polskim internecie. Użytkownicy portalu mogą korzystać z dwóch typów kont – tzw. konta zwykłego oraz konta firmowego. Czym jest konto firmowe i kto go potrzebuje? Jak je założyć? Jakie daje możliwości? Wyjaśniamy!

Allegro – konto firmowe a konto zwykłe

Jeśli podobnie jak większość Polaków kiedykolwiek kupiłeś coś na Allegro, zapewne masz założone tzw. konto zwykłe w serwisie. Jest ono przeznaczone dla osób prywatnych. Zazwyczaj przypisane jest tylko do jednego użytkownika, choć można je współdzielić z małżonkiem. Można też przekazać swoje konto zwykłe mężowi lub żonie (ale nie firmie czy instytucji) albo przekształcić je w konto firmowe (ale tylko w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej). Konto zwykłe Allegro pozwala na kupowanie na platformie, a także wystawianie ogłoszeń i sprzedaż przez Allegro Lokalnie.

Konto firmowe Allegro jest natomiast przeznaczone dla firm (osób prowadzących działalność gospodarczą). Pozwala na dokonywanie zakupów w imieniu firmy, a także prowadzenie regularnej sprzedaży na platformie.

Jak założyć drugie konto firmowe na Allegro?

Nawet jeśli masz już konto prywatne, możesz dodatkowo założyć na Allegro konto firmowe. Wystarczy przejść do strony rejestracji i wybrać odpowiednią zakładkę, a następnie podać dane przedsiębiorstwa i dane kontaktowe oraz ustalić login, który będzie jednocześnie widoczną dla wszystkich użytkowników nazwą konta (sklepu). Założenie konta firma trwa zaledwie kilka chwil

Konieczna jest jednak również jego aktywacja – tylko po jej zakończeniu użytkownik dostaje dostęp do wszystkich możliwości serwisu. Aktywacja odbywa się poprzez przesłanie na wskazane konto przelewu na symboliczną kwotę 1,01 zł (jest ona oczywiście później zwracana na to samo konto, z którego dokonano płatności). Może być też konieczne przedstawienie dokumentów firmowych.

Warto wiedzieć, że można założyć drugie i kolejne konto firmowe Allegro przypisane do tego samego numeru NIP. Zabronione są jednak takie czynności, jak np. składanie ofert kupna pomiędzy tymi kontami czy wystawianie ocen sprzedaży

Jak zmienić konto Allegro na firmowe?

Jak już wspomniano, właściciele jednoosobowych firm, mogą z łatwością przekształcić swoje prywatne konto na allegro w konto firmowe. Wystarczy się zalogować i w panelu użytkownika odnaleźć zakładkę Dane konta. Następnie należy wybrać Konto i Zmień na konto firmowe. Konieczne będzie podanie danych firmowych, a następnie aktywacja konta zgodnie z zasadami Allegro.

Konto firmowe Allegro – dlaczego warto?

Kiedy i dlaczego warto założyć na Allegro konto firmowe? Jest to przede wszystkim rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą zacząć sprzedawać za pośrednictwem tej platformy. Konto firmowe pozwala też na dokonywanie zakupów na rzecz przedsiębiorstwa. Warto jednak wiedzieć, że na nowych właścicieli kont firmowych czeka wiele korzyści. To między innymi:

  • pakiet powitalny – zapewniający m.in. darmowe wyróżnienia ofert czy czasowe zwolnienie z prowizji za sprzedaż;
  • szkolenia w ramach Akademii Allegro – uczące obsługi portalu, skutecznej sprzedaży oraz tajników udanego biznesu;
  • dostęp do API i profesjonalnych narzędzi sprzedaży – w tym statystyk i innych opcji pomagających zwiększać sprzedaż;
  • możliwość uzyskania statusu Super Sprzedawcy – zwiększającego zaufanie klientów i skłaniającego ich do zakupów w Twoim sklepie;
  • możliwość dołączenia do programu Allegro Smart! – i zaoferowania klientom darmowej dostawy w ramach ich abonamentu.

Co ważne, na Allegro konto firmowe można założyć bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat. Samo jego użytkowanie jest darmowe. Płaci się jedynie za promowanie ofert, a niekiedy również ich wystawienie. W większości przypadków naliczana jest również drobna prowizja od sprzedaży. Pierwsze produkty na sprzedaż można jednak wystawić zupełnie bez ryzyka finansowego.

Leave a Comment