kartonowe opakowania

5 zastosowań kartonowego opakowania

Opakowania kartonowe są dostępne w wielu rozmiarach i stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych kopert. Mają liczne zastosowania, a ponadto dobrze i delikatnie używane mogą być użyteczne więcej niż jeden raz. Jakie są główne zastosowania opakowań kartonowych? Czy można je kupić tylko w jednym kolorze tzw. szarego papieru? O tym więcej w poniższym wpisie.

Opakowania kartonowe na prezent

Chociaż nie każdy przywiązuje uwagę do opakowania tak samo jak do prezentu, to i tak może ono stworzyć dużą różnicę. Szczególnie kiedy mowa o bardzo publicznych okolicznościach takich jak np. ślub, czy czyjeś urodziny, albo kiedy osoba, której wręczamy podarunek, nie jest nam dobrze znana. Odpowiednie zapakowanie może wywrzeć bardzo dobre wrażenie nie tylko na odbiorcy prezentu, ale również pozostałych gościach. Opakowania kartonowe są dostępne w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, aby każdy bez problemu mógł zapakować do nich wybrany obiekt. Personalnego charakteru mogą nadać im wstążki, brokat, naklejki lub dedykowane życzenia.

Zabezpieczenie przesyłki

Opakowanie kartonowe jest wytrzymalsze od zwyczajnej koperty. Kiedy Twoim zadaniem jest przesłanie jakiegoś produktu, np. książki, musisz zadbać o właściwe warunki jej transportu. Karton o odpowiednich wymiarach, a także grubej strukturze, zapewni bezpieczeństwo przesyłki w czasie przewozu. Dotrze do swojego kupcy w stanie nienaruszonym, co może zachęcić go do ponownego skorzystania z Twoich usług.

Organizacja miejsca pracy i życia

Na świecie nie brakuje osób, które szczycą się funkcjonowaniem w tzw. zorganizowanym chaosie. Jednak w wielu przypadkach (nawet tych, którzy preferują bałagan) niezbędna jest przynajmniej minimalna organizacja swojej przestrzeni życiowej czy zawodowej. Opakowania kartonowe mogą przydać się w takich sytuacjach jako pojemniki umożliwiającą dokładną segregację dokumentów i innych ważnych przedmiotów. Najważniejsze to dobrze opisać opakowanie i zawsze umieszczać je w tym samym, wybranym miejscu.

Promocja marki

Wyroby papiernicze nieraz stanowią elementarną część identyfikacji wizualnej marki. Na opakowaniach kartonowych można zamieścić swoje logo, adres firmy, hasło przewodnie, jak i prywatną wiadomość do klienta. Co więcej, można zakupić je w barwach swojego biznesu, aby już na pierwszy rzut oka dało się rozpoznać nadawcę przesyłki.

Informacja na temat produktu

Opakowania kartonowe mogą również służyć jako miejsca, na którym podaje się informacje dotyczące schowanego w nich produktu. W zależności od tego, jaki asortyment sprzedajesz, na etykiecie warto abyś podał skład wyrobu, instrukcję jego użytkowania, przykładowe przepisy, przeciwskazania itd. Treść opisu musisz uzależnić od wytycznych narzucanych przez normy prawne, ale również charakter komunikacji Twojej marki. Postaraj się pisać językiem, który zrozumie Twoja grupa odbiorców.

Zastosowania dla opakowań kartonowych można znaleźć zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Najważniejsza jest wyobraźnia i nieograniczanie swojego potencjału twórczego.

Leave a Comment