Elektroniczny podpis na dokumencie

SIGNIUS łączy siły z IDENTT i oferuje zdalne podpisywanie na podstawie weryfikacjitożsamości opartej o sztuczną inteligencję

Informacja prasowa z dnia 21 czerwca 2022 r.

SIGNIUS S.A. – właściciel platformy SIGNIUS Professional do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości nawiązał współpracę z firmą IDENTT. Wspólne rozwiązanie oferuje unikalną i bezpieczną usługę cyfrową opartą o automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości, która maksymalnie zwiększy poziom wiarygodności uwierzytelnienia klienta na dedykowanej platformie do podpisu. Weryfikacja tożsamości dostarczona przez IDENTT jest zgodna z AML i CFT. Wspólna usługa może być zastosowana zarówno w wersji chmurowej jak i zainstalowana na infrastrukturze klienta. Dzięki wprowadzeniu najnowocześniejszych biometrycznych narzędzi podpisy elektroniczne wydawane będą na podstawie weryfikacji tożsamości na „selfie”.

– Jesteśmy świadomi, że nasze rozwiązania muszą iść w parze wraz z postępem technologicznym. Nieustannie dążymy do tego, aby znaleźć kompromis pomiędzy zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a prostotą korzystania z naszej platformy. Wprowadzenie automatycznej weryfikacji dokumentu tożsamości oferowanej przez IDENTT pozwoli firmom i organizacjom korzystającym z naszych usług przyspieszyć proces wdrażania klienta, podnieść efektywność kosztową oraz usprawnić podpisywanie, zarządzanie i archiwizowanie dokumentacji – opisuje Jack Piekarski, VP Sales
i współzałożyciel SIGNIUS.

IdenTT VISION – rozwiązanie oferowane przez IDENTT, umożliwia automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości oraz biometryczną analizę wizerunku osoby posługującej się dokumentem. Sprawdza jego poprawność, integralność oraz oryginalność. Znacząco przyspiesza proces obsługi, jednocześnie zwiększając poziom wiarygodności uwierzytelnienia klienta. Cały proces weryfikacji jest dokonywany w ciągu kilkunastu sekund, a wynik jest dostępny natychmiast.

– Nasz system umożliwia wdrożenie bezpiecznych procesów weryfikacji zgodnie z najnowszymi wytycznymi KNF. Nieustannie pracujemy nad rozwijaniem naszego systemu i prowadzimy projekty R&D w obszarze analizy obrazu i danych z wykorzystaniem głębokich sieci neuronowych. Zaufały nam największe banki oraz instytucje finansowe. Cieszymy się, że rozwiązania IDENTT znalazły zastosowanie również na platformie SIGNIUS – Adam Łabęcki, CMO i współzałożyciel IDENTT.

SIGNIUS oferuje nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. Dostępne są różne modele wdrożenia: online, integracja przez API, wersja hybrydowa oraz wdrożenie lokalne. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.

SIGNIUS oferuje szerokie spektrum rozwiązań zgodnych z rozporządzeniem unijnym eIDAS: nowoczesną platformę do zdalnego podpisywania dokumentów dla klienta indywidualnego i biznesowego, kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoweryfikację tożsamości klienta i znacznik czasu. Tworzymy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową i wspierające rozwój przedsiębiorstw. Nasza centrala mieści się w Poznaniu, a biura sprzedaży w Warszawie, Berlinie i Pradze.

Leave a Comment