Wirtualne biuro cena

Na co zwrócić uwagę w przypadku decyzji o skorzystaniu z usług biura wirtualnego?

Usługa biur wirtualnych na przestrzeni lat stała się czymś zupełnie normalnym i często wybieranym przez mniejszych przedsiębiorców. Posiada ona sporo cech, dzięki którym mniejsze biznesy dużo sprawniej się rozwijają. Sporo osób wciąż nie wie jednak, na czym to konkretnie polega. W końcu nie jest to udostępnienie fizycznego lokalu, gdzie umożliwione jest nam rozstawienie całego swojego sprzętu, potrzebnego do prowadzenia działalności.

Niemniej jednak, założyciele firm działających w sposób zdalny wcale nie potrzebują wynajmu fizycznego lokalu do wykonywania swojej pracy. Po co więc im wirtualne biuro? O tym poniżej.

Zasada działania e-biura

Wirtualne biuro ma na celu udostępnienie nam wyłącznie swojego adresu siedziby po to, by można było używać go w celu zlokalizowania naszej działalności. Z reguły, takie budynki są ulokowane w centrach dużych miast, dzięki czemu skorzystanie z tych usług staje się opłacalne. Z wielu przeprowadzonych testów wynika, że szczególną uwagę klientów w kontekście szukania firm specjalizujących się w danych dziedzinach, przyciąga właśnie lokalizacja.

Ma to spory sens, gdyż powszechnie uważa się, że im działalność jest lepiej ulokowana – tym dokładniej wykonuje zlecone zadania. Takie podejście nie zawsze się jednak sprawdza. Będąc dobrym specjalistą wcale nie musimy mieć najlepszego lokum w centrum miasta. Wirtualne biura mają jednak za zadanie stworzyć tego typu wrażenie. Dzięki ich ofercie, właściciele firm pracujących we własnych domach, oddalonych nieco od miasta, mogą być traktowani na równi z tymi, którzy faktycznie swoje biura posiadają w ścisłym centrum. Wynajęte adresy możemy umieszczać na stronach internetowych, wizytówkach czy nawet w mapach wyszukiwarek. To właśnie na nie zarejestrowana jest nasza działalność.

Kwestie prawne i korespondencja

W świetle prawa, oferta biur wirtualnych jest całkowicie legalna i nie posiada żadnych kruczków, których moglibyśmy się obawiać. Było to wielokrotnie sprawdzane, jednak ostatecznie zostało zatwierdzone w Kodeksie Prawnym. 

Wirtualne biuro

Istotny jest jeszcze aspekt korespondencji. W końcu, poczta i inne przesyłki zawsze przychodzą tam, gdzie zarejestrowana jest firma. Z tym nie ma oczywiście żadnego problemu. Pod adresem, w którym ulokowana jest nasza działalność, zawsze siedzi ktoś, kto odbierze przychodzące listy i paczki. Są one oczywiście segregowane względem daty na odpowiednich półkach i przydzielane wyłącznie osobom upoważnionym do ich odbioru. Istnieje także możliwość wysłania skanów za udzieleniem zgody przedsiębiorcy.

Ile kosztuje wynajem e-biura?

Przedsiębiorców szczególnie interesuje jeden czynnik w kontekście takich usług jak wirtualne biuro – cena. Ta zazwyczaj jest stała i uwarunkowana wyłącznie od okresu wynajmu. Zdecydowanie się na podstawowy pakiet jest kosztem ok. 80zł miesięcznie, co w porównaniu do wynajmu rzeczywistego lokum w centrum miasta jest jedynie małym procentem. 

Firmy oferujące wirtualne biura posiadają jeszcze dodatkowe usługi, za które płacimy osobno. Mowa dokładnie o skanach korespondencji oraz powiadomieniach SMS dotyczących ich przybycia. 

Leave a Comment