raty

Kredyt na raty – czyli sposób na zakup sprzętu AGD

Wysokiej jakości sprzęt AGD jest niezbędny w każdym mieszkaniu. Pomaga on w wielu czynnościach życia codziennego, zwiększając wygodę i pozwalając na oszczędność czasu.

Zakup sprzętu AGD jest możliwy także wtedy, gdy nie mamy odpowiedniej ilości środków lub nie chcemy ponosić od razu większego wydatku. Wystarczy skorzystać z takich produktów bankowych jak kredyty na raty.

Raty a kredyt – podstawowa różnica

Warto mieć na uwadze to, że choć raty udzielone przez bank są kredytem, to decydując się na zakup w tej formie sprzętu AGD, nie otrzymuje się gotówki od ręki. W zamian za podpisane umowy kredytowej przekazywany jest bowiem sprzęt, a rozliczenie finansowe za zakup następuje między bankiem a elektromarketem. Trzeba tylko później pamiętać o regularnym opłacaniu rat, zgodnie z otrzymanym od banku harmonogramem.

Dlaczego warto kupić sprzęt AGD na raty?

Podstawową zaletą zakupu sprzętu AGD na raty jest to, że można dzięki temu wyposażyć mieszkanie w niezbędną elektronikę nawet mimo braku odpowiedniej kwoty środków na koncie. Nabycie upatrzonych wcześniej urządzeń możliwe jest przez to niemal od ręki. To także dobre rozwiązanie, gdy na koncie bankowym odłożona jest określona kwota na tzw. czarną godzinę. Wydając ją na sprzęt AGD, mogłoby dojść do utraty poczucia bezpieczeństwa finansowego. Dzięki rozłożeniu ceny zakupu na raty można sobie szybko poradzić z problemami w związku z trwałym uszkodzeniem wyposażenia, jak i urządzić nowe zakupione mieszkanie, co zapewni wysoki poziom wygody. Co więcej, procedura wnioskowania o kredyt ratalny jest uproszczona. Nie trzeba wypełniać dużej ilości dokumentów. Cały proces jest zautomatyzowany i nie wymaga bezpośredniego kontaktu z elektromarketem lub bankiem (wszystkie formalności są załatwiane online).

Jakie są korzyści z zakupu sprzętu AGD na raty?

Podejmując decyzję o zakupie sprzętu AGD na raty, można liczyć na szereg korzyści. Po pierwsze dostępne jest często rozłożenie płatności na 10, 20, a nawet 50 miesięcy, bez dodatkowych kosztów (tzw. kredyt 10×0%, 20×0% lub 50×0%). Oznacza to, że z tytułu poszczególnych rat nie płaci się odsetek. To bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie w przypadku wzrostu stóp procentowych, które mają wpływ na zmienną część oprocentowania kredytów ratalnych, powiązaną ze wskaźnikiem bankowym WIBOR. Taki kredyt ratalny może zawierać inne opłaty, jak prowizja za jego udzielenie, ale nie trzeba się martwić o to, że wysokość zobowiązania do spłaty ulegnie zmianie. Przy zakupie sprzętu AGD na raty można skorzystać także z okresu karencji. W tej sytuacji bank przesuwa w czasie spłatę pierwszej raty kredytu nawet o kilka miesięcy od daty podpisania umowy kredytowej. To bardzo ważne wtedy, gdy chce się jeszcze oszczędzić dodatkowe środki.

Z jakiego banku warto skorzystać przy zakupie sprzętu AGD na raty?

W elektromarketach można się spotkać z propozycją różnych banków zapewniających kredyty na raty. Na który z nich warto postawić? Wyróżniającą się propozycję ma m.in. Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Z rozłożenia zakupu na raty z jego udziałem można skorzystać w ponad 3000 sklepów w całej Polsce oznaczonych znakiem „eraty”. Wnioskowanie o kredyt ratalny w całości online, duże możliwości rozłożenia zakupu na mniejsze, nieoprocentowane kwoty, karencja w spłacie czy też dostęp do pakietu usług bankowych (obejmującego bezpłatny dostęp do dokumentacji kredytowej online, przypomnienia SMS, wydruk raz na 12 miesięcy raportu BIK Pass Plus, w którym znajdują się informacje o kwotach kredytów do spłaty, wysokości rat, czy też ocenie punktowej historii kredytowej) to główne atuty propozycji zakupu sprzętu na raty od Santander Consumer Banku.

Źródła:

https://upoluj-promocje.pl/rtv-agd/uopx/czy-warto-kupowac-sprzet-elektroniczny-na-raty.html

https://www.totalmoney.pl/artykuly/3096,kredyty-hipoteczne,agd-na-raty-czy-na-kredyt,1,1

Leave a Comment