fakturowanie online

Fakturowanie online – TOP 5 narzędzi do księgowania online

Firmy od lat korzystają z programów do księgowania faktur. Wcześniej były to aplikacje, które instalowało się bezpośrednio na komputerze. Aktualnie ten rodzaj oprogramowania staje się mniej popularny i jest rzadziej wykorzystywany. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej operacji związanych z księgowością można wykonać w sieci. Takim rozwiązaniem są narzędzia do księgowania online. Które z nich są najlepsze?

1.   Comarch ERP XT

Narzędzie online Comarch ERP XT cechuje się przejrzystym i czytelnym interfejsem. Dokumenty można na początku wypełniać bezpłatnie – to znakomity sposób na to, żeby przetestować funkcje aplikacji. W skład darmowego pakietu wchodzi 10 dokumentów. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na dalsze korzystanie z programu, za funkcję fakturowania zapłaci 11 złotych miesięcznie, za dodatkowe opcje księgi podatkowej – 28 złotych miesięcznie. Ponadto, koszt dodatkowej funkcji magazynu kosztuje 36 złotych miesięcznie, a wsparcie POS, drukarki fiskalnej i terminali – 39 złotych miesięcznie. Pozostałe moduły to koszt od 9 złotych miesięcznie. Korzystanie z Comarch ERP XT może ułatwić także działalność na innych płaszczyznach. Użytkownik może wykorzystać do tego na przykład mechanizmy do optymalizacji pod kątem SEO. Pełna optymalizacja wpływa na lepsze pozycjonowanie strony danej firmy. Oznacza to, że będzie zajmowała wysokie wyniki w wyszukiwarce. Im bardziej stanie się widoczna, tym większy sukces danego biznesu. Jeśli jest to sklep internetowy, istnieje duże szansa, że będzie przynosił większe zyski.    

2.   Fakturownia

Fakturownia to program, który pozwala przeprowadzać łatwe fakturowanie i sprzedaż. Dużym atutem jest to, że jego funkcje można testować bezpłatnie aż przez 30 dni. Możliwość wystawienia najwyżej 3 dokumentów w ciągu miesiąca jest w zasadzie jedynym ograniczeniem tego programu. Pakiety, po upłynięciu terminu próbnego, kosztują kolejno: Start 6 zł, Pro 24 zł i Pro Plus 45 zł. Do opcji, które wyróżniają aplikację Fakturownia, należy np. możliwość wysyłki i archiwizacji dokumentów, śledzenia statusów płatności faktur, a dość ciekawą funkcją jest możliwość naniesienia logo firmy na drukowane dokumenty.

3.   iFirma

Korzystając z aplikacji iFirma, można wystawić nawet 10 faktur w ciągu miesiąca zupełnie za darmo. W przypadku tego programu użytkownikom proponuje się subskrypcję roczną. Trzeba za nią zapłacić 100 złotych. W przypadku księgowania jest to 37 złotych miesięcznie. Za biuro rachunkowe płaci się 89 lub 119 zł miesięcznie. Opcje, które swoim użytkownikom oferuje iFirma, to m.in. czytnik kodów, integracja z Allegro, Kalendarzem Google i iCal, możliwość zarządzania finansami i projektami oraz baza towarów i monitoring płatności. Całość dopełnia wersja mobilna.

4.   wFirma.pl

Aplikację wFirma.pl można testować zupełnie za darmo przez 30 dni. To program, który sprawdza się zarówno do fakturowania, jak i zarządzania pracą oraz jej automatyzacją. Korzystając z programu wFirma, można również wystawiać faktury dla podmiotów z zagranicy czy tworzyć i wysyłać deklaracje do urzędów. Abonament całoroczny kosztuje 33 zł za miesiąc.

5.   Taxon

Aplikacja Taxon dostępna jest zarówno w wersji mobilnej, jak i przeglądarkowej. Dzięki niej można w bardzo przystępny sposób zarządzać obiegiem faktur. Atutem jest również opcja konsultacji z księgowym, któremu można przesłać skany dokumentów do weryfikacji. Opłaty są związane z liczbą wystawianych faktur – 10 faktur jest darmowych, natomiast od 10 do 40 sztuk to opłata 8 złotych miesięcznie, ponad 40 faktur to 18 złotych miesięcznie, a obsługa księgowa kosztuje 250 złotych miesięcznie.

Internet dla firm – korzystne rozwiązanie

Jak wspomniano wcześniej, z programów do wystawiania faktur coraz częściej korzysta się głównie online. Duża różnorodność funkcji, a także optymalizacja pod kątem rozmaitych urządzeń tylko zachęca do korzystania z programów dostępnych w Sieci.

Aby wykonywać swoje obowiązki w sprawny sposób, warto wybrać dobry Internet dla firm. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład światłowód dla firm. Wyróżnia się szybką transmisją danych, a także stabilnym działaniem, co w przypadku wypełniania ważnych dokumentów jest znaczące.

Światłowód dla firm – oferty dostawców dla przedsiębiorców

Światłowód dla firm jest elementem oferty wielu dostawców, na przykład T-Mobile lub INEA. Pierwszy usługodawca oferuje światłowód dla firm o prędkości 900 Mb/s. Dużym atutem jest to, że podpisując umowę, można wybrać jeden z trzech pakietów biznesowych, co znacznie ułatwia dostosowanie oferty do swoich potrzeb.

W przypadku INEAjest to światłowód dla firm, który opiera się na łączu symetrycznym o przepustowości wielokrotnie większej niż 1 Gb/s. Oznacza to, że przedsiębiorca będzie mógł korzystać z takiej samej prędkości wysyłania i pobierania danych. W praktyce wiąże się to z niemal zredukowanym do zera prawdopodobieństwem opóźnień w działaniu. Światłowód dla firm w INEAto przede wszystkim duża skalowalność oferty, którą można swobodnie dopasować do potrzeb firmy oraz rozbudować w miarę rozszerzania działalności. W ramach usługi otrzymujemy pełen monitoring sieci oraz gwarancję świadczonych usług określoną umową SLA na poziomie 99,9%, co zapewnia duże bezpieczeństwo dla biznesu.

Oprócz tego, w ofercie dla firm INEA znajdziemy ochronę INEA ANTY- DDoS, która zabezpiecza informacje, dane i hasła przedsiębiorstwa przed atakami hakerskimi. W połączeniu z elastycznymi pakietami, które można dostosować do wymagań i możliwości finansowych firmy, światłowód dla firm od INEA wydaje się znakomitą propozycją.

Leave a Comment